WordPress Eklentisiz İletişim Formu

 • Anasayfa
 • WordPress Eklentisiz İletişim Formu

WordPress’te iletişim formu yapmak için piyasada ücretli ücretsiz birçok eklenti bulabiliyoruz. Ama eklenti kullanmak istemeyen ve sitenizdeki eklenti sayısını düşürmek istiyorsanız aşağıdaki basit kodlar ile iletişim formunuzu oluşturabilirsiniz.

wordpress-eklentisiz-iletisim-formu

Öncelikle temanızın page.php dosyasını kopyalayın ve kopyaladığınız yeni dosyanın adını page-iletisim.php olarak kaydedin. page-iletisim.php dosyasının birinci satırına aşağıdaki kodu ekleyiniz.

kodunun altına aşağıdaki kodu ekleyiniz. İletişim formundan gelen maillerin hangi e-postaya gelmesini istiyorsanız [email protected] yazan yeri kendinize göre düzenleyiniz.

" . "rn" . __( 'Reply-To: ', 'MB' ) . $email;

      wp_mail( $emailTo, $subject, $body, $headers );

    }
  }
}
?>

Aşağıdaki kodu da  page-iletisim.php  kodunun altına ekleyiniz.page-iletismi.php dosyası hazır şimdi sayfalardan yeni sayfa ekle deyip sayfa adını iletişim yapınız sağ taraftan da sayfa şablonu kısmından da İletişim Sayfası seçip sayfanızı oluşturunuz. Form gönderimlerin de sorun yaşamamak için burada anlattığım smtp ayarlarını yaparsanız daha sağlıklı çalışacaktır.

 

Şimdi Teklif Alın
Şimdi Teklif Alın

Projeniz ile ilgili veya web sitenizde takıldığınız alanlar ile ilgili şimdi teklif alın

WordPress ve WooCommerce Eklentilerim
Eklentilerim

WordPress ve WooCommerce İçin Hazırlamış olduğum Eklentiler

Şimdi Teklif Alın

Web tasarım, yazılım, mobil uygulama veya masa üstü program ihtiyaçlarınız için bana proje detaylarınızı gönderin. 24 saat içerisinde size detaylı teklif göndereyim.