WordPress Freelance Web Tasarım

  • Anasayfa
  • WordPress Freelance Web Tasarım

WordPress, blog yazmak için kullanılan bir içerik yönetim sistemidir. PHP ve MySQL’de geliştirilmiştir. WordPress.com, temalar ve eklentiler içeren ücretsiz bloglar sağlarken, WordPress.org, seçtiğiniz bir barındırma sağlayıcısında kendi blogunuzu kurmak için açık kaynaklı yazılımı indirmenize izin verir.

WordPress, bir web sunucusuna yüklenebilen veya bir üçüncü taraf hizmet sağlayıcısında barındırılabilen PHP, MySQL ve JavaScript tabanlı ücretsiz ve açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemidir (CMS).

WordPress, bugün kullanılan en popüler web platformlarından biri olarak ortaya çıktı ve internetin tahmini %27’si CMS olarak kullanıyor.

Temalar, web sitenizin görünümünü özelleştirmeye yardımcı olurken, eklentiler, sosyal medya düğmeleri ekleme veya iletişim formları oluşturma gibi şeyler yapmanıza olanak tanır.

Freelance Nedir?

Serbest çalışma, işgücündeki insanlar için giderek daha popüler bir seçim haline geldi. Serbest çalışanlar genellikle serbest meslek sahibidir ve farklı müşterilerle sözleşmeli olarak çalışırlar. Genellikle uzaktan çalışırlar ve programlarında daha fazla esnekliğe sahiptirler.

Web tasarımcıları, yazılım geliştiriciler, muhasebeciler, grafik tasarımcılar ve yazarlar dahil olmak üzere farklı türde serbest çalışanlar vardır. Serbest çalışanlar dünyanın her yerinde bulunabilir, ancak çoğunlukla ev ofislerinden veya kafelerinden uzaktan çalışırlar.

Serbest çalışma, işgücündeki insanlar için popüler bir seçim haline geliyor çünkü onlara geleneksel istihdamdan daha fazla esneklik sağlıyor. Serbest çalışanlar, ne zaman tatil yapacaklarını ve her gün kaç saat çalışacaklarını ve ayrıca becerilerine bağlı olarak ne tür projeler üstleneceklerini seçebilirler.

WordPress Web Tasarım

WordPress, milyonlarca web sitesine güç sağlayan ücretsiz ve açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemidir (CMS). Bir blog veya tamamen işlevsel bir web sitesi oluşturmak için kullanılabilir.

WordPress, 2003 yılında Matt Mullenweg tarafından bazı özelleştirmeler ve birçok yeni özellik ile b2/cafelog’un bir çatalı olarak oluşturuldu. Günümüzde kullanılan en popüler CMS’dir ve İnternet’teki tüm web sitelerinin yaklaşık %25’ine güç sağlar.

Temalar ve eklentiler, kullanıcıların sitelerinin görünümünü kendileri kod yazmak zorunda kalmadan kolayca özelleştirmelerine olanak tanıyan önceden oluşturulmuş kod paketleridir.

Bir WordPress Serbest Çalışanından Ne Beklemeli?

İşte bir WordPress freelancerından bekleyebileceğiniz şeylerden bazıları:

WordPress Freelancerlarının genellikle kendi nişleri vardır, bu da size konuları hakkında daha derinlemesine bilgi sağlayabilecekleri anlamına gelir. Ayrıca, bağımsız çalıştıkları ve toplantılara veya eğitim oturumlarına katılmaları gerekmediğinden, sektörlerindeki en son trendlerden haberdar olma olasılıkları daha yüksektir.

Serbest çalışanlar, ofis alanı, ekipman veya diğer kişilerin maaşları için ödeme yapmaları gerekmediğinden genellikle ajanslardan daha ucuza sahip olacaktır.

İhtiyaçlarınız İçin Doğru Freelancer Nasıl Bulunur?

Serbest çalışanlar uzun süredir buralarda. Evden çalışan ve hizmetleri için para alan insanlardır. Serbest çalışma, ihtiyaçlarınız için doğru kişiyi bulmanın harika bir yoludur.

Serbest çalışan bulmanın birçok yolu vardır. Upwork, Freelancer veya Guru gibi web sitelerinde arama yapabilir ve birini işe alabilirsiniz. Veya Facebook, Twitter veya Craigslist’te bir reklam yayınlayabilir ve yanıtları bekleyebilirsiniz.

Serbest meslek sahibi, bir kuruluş veya şirketin çalışanı yerine serbest meslek sahibi olan ve müteahhit olarak çalışan kişidir. Serbest çalışan, çoğu işin gerektirdiği 9-5 saatleri arasında kısıtlanmamak için kendi programını belirleme özgürlüğüne sahiptir. Ayrıca, herhangi bir politika izlemek zorunda olmadıkları için yaptıkları üzerinde daha fazla kontrole sahiptirler.