WordPress Mobil Cihazlar için Hızlı İletişim Eklentisi

  • Anasayfa
  • WordPress Mobil Cihazlar için Hızlı İletişim Eklentisi

Merhaba arkadaşlar günümüzde artık mobil cihazların kullanımı hızlı bir şekilde artmakta. Alt yapısında bulunduğum web sitelerin istatistiklerini incelediğimde siteye ulaşanların değerleri neredeyse masa üstü bilgisayarlara göre yarı yarıya.

Bir araştırmak yapmak için hiti yüksek birkaç siteye Smartlook kurmuştum. Smartlook nedir diye merak edenler bu linkteki yazımı okuyabilirler. Burada kullandığımız tawk.to canlı destek eklentisi kullanım durumunu izledik. Ziyaretçiler buradan ilk mesajı gönderiyorlar ama cevap gelmesini beklemeden siteden ayrılıyorlar. Buda eğer mail adresi doğru verilmiş ise siz sadece mail ile geri dönüş yapabiliyorsunuz.

Wordpress Mobil Cihazlar için Hızlı İletişim Eklentisi

Bu duruma insanların kullanım alışkanlıklarından yola çıkarak bir çözüm bulduk. Şuan çoğu sitede telefon numarası üzerine tıkladığında mobilde arama yapılabiliyor ama canlı destek vermek için bir whatsapp butonu yok.

Buradan çıkarak geliştirdiğim ve ücretsiz olarak wordpress.org yüklediğim WordPress Mobil Cihazlar için Hızlı iletişim eklentisini kulamınıza sunuyorum.

Nasıl Yüklenir?

Standart WordPress eklentisi gibi yüklenmekte eklenti yüklenmesi ile ilgili bu linkteki eğitim dokümanımı inceleyebilirsiniz.

Gereksimleri Nedir?

WordPress 4.8.1 ve php 5.+ alt yapısı ile test edilmiştir. Eğer kullandığınız platformlar da sorun yaşarsanız bu sayfanın alt kısmına yorum yapabilirsiniz.

Nereden İndireceğiz

Eklentiyi wordpress.org’dan bu linkten indirebilirsiniz.

Demo Videosu