WordPress Sitenize Amp Özelliği Ekleyin

  • Anasayfa
  • WordPress Sitenize Amp Özelliği Ekleyin

Son zamanlarda arama motorları optimizasyonu konusunda öncelik mobil arama sonuçlarına kaymaya başladı. Arama motorları da mobilden yapılan aramalarda, kullanıcılarına hız ve daha okunaklı siteler göstermek için geliştirmelerini sürdürüyor. Responsive dediğimiz kodlama özelliği geri planda kalmaya başladı artık amp dediğimiz çok sade tasarımlar ile mobilde kendimizi göstermemiz gerekiyor.

Amp Nedir?

Accelerated Mobile Pages gelen amp hafif ve hızlı açılan sayfalar anlamına geliyor. Yani sitemizde gereksiz görseller yok hatta bana kalırsa sitenizde logonuzu bile resim formatında göstermeyin. Örnek amp sayfası için benim amp sayfama buradan bakabilirsiniz.

Amp Sayfa Arama Sonuçlarında Nasıl Görülür

Mobil cihazlardan arama yaptığımızda sonuçlarınız aşağıdaki gibi görünecektir. Aynı sayfa masa üstü cihazlarda arama yapıldığında alt sıralarda görülebilir, sayfanız amp ise daha hızlı ve okunalı olacağı için mobil sonuçlarda üst sırada görünebilirsiniz.

Amp Sayfa Arama Sonuçlarında Nasıl Görülür

Hangi Amp Sayfalarım İndexlenmiş

Ayarlarınızı yaptıktan sonra Google Search Consol’dan arama görünümü > hızlandırılmış mobil sayfalar ekranından görebilirsiniz. Ayrıca sayfalarınızın amp uyumluğunu test etmek için bu sayfayı kullanabilirsiniz.

Hangi Amp Sayfalarım İndexlenmiş

WordPress Siteme Nasıl Amp Özelliği Eklerim

WordPress alt yapılı sitenize amp özelliği eklemek için amp ve Accelerated Mobile Pages eklentilerini aynı anda kullanabilirsiniz. Amp sayfalarınızda kendinize özel geliştirmeler yapabilirsiniz.

WooCommerce ve Amp

E-Ticaret sitelerinizde de amp özelliği yine arama sonuçları için önem arz ediyor. Accelerated Mobile Pages eklentisi sayesinde woocommerce alt yapılı sitelerinize amp özelliği ekleyebilirsiniz. Örnek bir amp destekli ürün sayfası için bu sayfaya bakabilirsiniz.

Destek

WordPress ve WooCommerce alt yapılı sitelerinize amp özelliği eklemek için benimle iletişime geçebilirsiniz.