WordPress Sitenize Ssl Ekleyin

  • Anasayfa
  • WordPress Sitenize Ssl Ekleyin

Web sitesi sahibi olan herkes biliyordur, 27 Ekim 2017’den sonra Google tarayıcısı Chorme’da güvenlik sertifikası olamayan siteleri bu site güvenli değil ibaresi değil şeklinde uyarı gösterecek.bu yazımda size ssl nedir nereden alınır ve WordPress sitemize nasıl uygularız bunu anlatacağım.

2014 yılında kullanılmaya başlayan ssl sertifikası, hassas bilgilerin gönderimi sırasında üçüncü şahıslar ile paylaşılmadığını ziyaretçiye gösteren ve güven bir sistem. Günümüzde hem seo taktiği olarak hem de siteye giren ziyaretçilere güven vermesi açısından sıkça kullanılır oldu. Bu ay sonundan itibaren de zorunlu hale gelecek.

Ssl Sertifikası Nereden Alınır

Sertifikanızı kullandığınız host firmasından alabilirsiniz. Kurulumu da onların yapmasını talep ederseniz karışık ve can sıkıcı bir işten kurulmuş olacaksınız.

SSL Geçmek Sıralamamı Etkiler mi?

Evet geçiş sırasında bir dalgalanma olacaktır. Ssl sertifikanızı en az ziyareti aldığınız zaman diliminde gerçekleştirin. http den https geçme sırasında index kaybede bilirsiniz ama gelecek dönemde daha iyi bir şekilde yerinizi alacaksınız. Bu konuda bu sayfadan destek alabilirsiniz.

WordPress Siteye SSL Kurma

Sertifikayı alıp host firmanıza kurdurduktan sonra bu linkten durumu kontrol edin eğer sorun yok ise Ayarlar > Genel > WordPress Adresi (URL) ve Site Adresi (URL) kısımlarında http olan yerleri htpps olarak değiştirin. Tekrar giriş yapmanızı isteyecektir. Artık siteniz de ssl çalışmaktadır.

Eğer yeşile dönmüyor ise WordPress HTTPS (SSL) eklentisini kullanın ve ayarları da aşağıdaki gibi yapın.

Dikkat Edilesi Gerekenler

  • https sayfalarınız indexleniyor mu kontrol edin
  • Cdn servisi kullanıyorsanız ssl desteğini çalıştırın
  • Ssl çalışmayan sayfalar ise dosya yollarında http olan erleri düzeltin.

WordPress güvenlik sertifikası kurma konusunda destek almak için iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz.

Şimdi Teklif Alın
Şimdi Teklif Alın

Projeniz ile ilgili veya web sitenizde takıldığınız alanlar ile ilgili şimdi teklif alın

WordPress ve WooCommerce Eklentilerim
Eklentilerim

WordPress ve WooCommerce İçin Hazırlamış olduğum Eklentiler

Şimdi Teklif Alın

Web tasarım, yazılım, mobil uygulama veya masa üstü program ihtiyaçlarınız için bana proje detaylarınızı gönderin. 24 saat içerisinde size detaylı teklif göndereyim.