WordPress Siteye Reklam Nasıl Yerleştirilir?

  • Anasayfa
  • WordPress Siteye Reklam Nasıl Yerleştirilir?

WordPress’e reklam eklemek için pek çok yöntem bulunmaktadır. Bunlardan uygulaması en kolay olanı WordPress reklam ekleme eklentileridir. Aşağıda anlatacağım adımları dikkatli ve eksiksiz bir şekilde uygulayın. İlk olarak WordPress’e reklam yerleştirme işine banner ekleme ile başlıyoruz.

Wordpress

WordPress’e Reklam Yerleştirme – Kare Banner

Eğer sitenize görsel reklam ekleyecekseniz şu adımları uygulamanız yeterli olacaktır. Görsel reklamlar her zaman daha dikkat çekici olduğunda birçok site reklamlarını bu şekilde yayınlamaktadır.

1. Reklam Görselini Yüklemek Reklam görselinizi hazırlayın ve bilgisayarınıza kaydedin. WordPress’de bulunan sol ana menüdeki Ortam kısmına ardından Yeni Ekle’ye basıyoruz. Karşımıza gelen sayfadaki Dosya Seçin butonuna basıyoruz. Bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz reklam görselini seçiyoruz.

2. Banner Görselinin Url Adresini Bulmak Url adresini bulmak için öncelikle Panel > Ortam > Kütüphane yolunu izleyerek ortam kütüphanesine giriyoruz. Sonra reklam görselini buluyoruz ve tıklayarak açıyoruz. Açılan sayfada Url yazan yerde reklam görselimizin adresini görüyoruz. Bu adresi kopyalayıp bir yere not edin.

3. Sidebar Reklam Ekleme Öncelikle Panel > Görünüm > Bileşenler yolunu izleyerek bileşenler sayfasına giriyoruz. Girdiğimiz sayfadaki Metin kutusunu basılı tutarak Widget kısmına sürüklüyoruz. Daha sonra metin kutusu otomatik olarak açılacaktır. Buraya bazı kodlar yazıp reklam yerleştirme işlemimizin sonuna gelmiş olacağız. Metin kutusunun ekranında 2 adet üst menü bulunmaktadır. Bunlardan metin olanını seçiyoruz. Buraya alttaki kodu aynen kopyalayıp yapıştırıyoruz. Daha önceden kopyaladığımız url kodunu doğru yere yazın. Kodu yazdıktan sonra Kaydet butonuna basıyoruz ve reklam yerleştirme işlemimiz sona ermiş oluyor. Reklamımız artık sitenin sidebar kısmında yayınlanmakta. Şimdi siz de bu adımları takip edip kolayca uygulayarak kendi sitenize reklamınızı kolaylıkla yerleştirebilirsiniz.