WordPress Tema Tasarımı

WordPress ücretsiz, açık kaynaklı bir blog platformudur. WordPress temaları, blogun görünümünü tasarlamak için kullandığınız şeydir. Temalar genellikle duyarlı ve mobil uyumlu olacak şekilde tasarlandığından, kullanıcıların içeriğinizi mobil cihazlarında okumasını kolaylaştırır.

Blogunuz için bir WordPress teması kullanmanız için birçok neden var. Onlardan bazıları:

1) Açık Kaynaklıdır
2) Kullanımı Kolaydır
3) Kolayca Özelleştirilebilir

Web Siteniz İçin İyi Bir Renk Şeması Nasıl Seçilir?

Web siteniz için bir renk şeması seçmek göz korkutucu bir görev olabilir. Herkese uyan tek bir çözüm olmadığını bilmek önemlidir.

Bu makale, web siteniz için mükemmel renk şemasını nasıl seçeceğinizi gösterecektir. Bir renk şemasını iyi yapan şeyin temellerini gözden geçireceğiz ve size bir renk şeması oluşturmanıza yardımcı olacak bazı araçlar sağlayacağız.

Psd Nedir?

PSD, Photoshop Belgesi anlamına gelir. Tasarımla ilgili tüm bilgileri tek bir dosyada saklayan Adobe Systems tarafından oluşturulmuş bir dosya formatıdır.

Html Nedir?

HTML, web sayfalarının yapısını tanımlayan bir biçimlendirme dilidir.

HTML, etiketlerden ve niteliklerden oluşur. Etiket, tarayıcıya içeriği nasıl görüntüleyeceğini söyleyen bir kelime veya kelime grubudur. Nitelikler, etiketin rengi, boyutu veya sayfadaki konumu gibi ek bilgi bitleridir.

Farklı içerik türleri için birçok farklı etiket türü vardır: paragraflar, başlıklar, bağlantılar, listeler vb.

WordPress Teması

WordPress, ücretsiz ve açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemidir. En yaygın olarak blog yazmak için kullanılır, ancak web geliştirme de dahil olmak üzere bir dizi başka amaç için kullanılabilir. WordPress, Aralık 2018 itibariyle 60 milyondan fazla web sitesinin kullandığı en popüler web sitesi yönetim aracıdır.

Bir WordPress teması, sitenizin tasarımı veya görünümü ve verdiği histir. Temalar, bunları ThemeForest veya Creative Market gibi çeşitli pazar yerleri aracılığıyla size sunan bağımsız tasarımcılar tarafından oluşturulur. HTML ve PHP kodlama bilginiz varsa sıfırdan kendi temanızı da oluşturabilirsiniz.

Özel WordPress Teması

Eğer istediğiniz özellikleri piyasadaki hazır temalar karşılamıyor ise şirketinize veya size özel olarak wordpress teması yazabiliriz. Bir web tasarımcı ile görselini hazırlayacağınız web sitesini html olarak bana teslim ederseniz bir kaç hafta içerisinde wordpress özellikleri ile temanızı hazır hale getirebilirim. Temanın içerisinde kullanılan özellikleri harici eklenti kullanmadan temanın içerisinde kodlayarak daha hızlı bir web sitesine sahip olabilirsiniz. Projeniz hakkında detaylı bir almak için iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz.