WordPress WooCommerce Sanal Market Siteleri İçin Eklentiler

  • Anasayfa
  • WordPress WooCommerce Sanal Market Siteleri İçin Eklentiler

Pandemi döneminde evlere kapandığımız bu günler internet sitelerinden alışveriş yapmak 7 den 70 herkes alıştı 2020 de online alışveriş %159 arttı. berber ve kuaförlerin kapanması ile bu alandaki ihtiyaçları insanlar evlerinde karşılamaya çalıştılar. 2020 de en çok alışveriş yapılan kategoriler saç boyası (%845), ağda ve tüy dökücüler (%670), hijyenik ped (%480), hazır kahve (%419), saç kremi (%395), sabun ve duş jelleri (%331) ,çamaşır suyu (%319), diş macunu  (%274,) ev temizleyiciler (%260), türk kahvesi (%253) olarak listelendi. 

Hal böyle olunca eve paket servisi yapan web siteleri ciddi rağbet görmeye başladı bende müşteriden gelen istekler ve piyasanın ihtiyaçlarına göre wordpress e-ticaret eklentisi woocommerce için bu alanda hizmet veren siteler için birkaç eklenti geliştirdim. 

WooCommerce online ödeme yöntemleri, kargo seçenekleri, api uygulamaları ile birçok üçüncü parti siteye kolayca entegre olabiliyor zaten bu alan ciddi firmalar ve mevcut bizlerde api uygulamaları sayesinde web sitesi sahiplerinin bu uygulamalara kolayca data aktarımını sağlamak için ekonomik eklentiler yazıyoruz. 

WooCommerce İl, İlçe ve Mahalleye Göre Minimum Sipariş Miktarı

WooCommerce en kullanışlı uygulamalardan bir tane ilçelere göre kargo ücreti belirmesini sağlayan İl, İlçe ve Mahallelere Göre Minimum Sipariş Miktarı. Bu eklenti ile hizmet verdiğiniz il ve ilçeleri sınırlayabilir, adreslerin işletmenize uzaklığına göre web sitenizden minimum sipariş miktarı belirleyerek teslimat ücretlerinizi sabitleyebilirsiniz.

Daha dar alanda hizmet veren ilçeler içinde bu alanı mahallelere göre daralta biliyoruz bunun içinde WooCommerce Mahallelere Göre Kargo Seçenekleri bu eklentisini kullanabilirsiniz.

Bu eklentiler ek olarak pazarlama stratejisine göre yakın ilçe ve mahallelere gün içinde teslimat, uzak yerlere se standart kargo seçeneklerini kullanabilirsiniz. Şehir dışı kargo ücretlerinizi kargo firmasının fiyat skalasına göre, şehir için kargo ücretleri sizide sizin maliyetlerine göre fiyatlandırılabilir. 

WooCommerce IP Bilgisine Göre İçerik Yönlendirme

Özellikle kargoda bozulacak veya günlük teslim edilmesi gereken ürünler için web sitenizde bazı kategorileri mağaza konumuza uzak olan yerleri gizlemeniz gerekebilir. Bunun için WooCommerce Şehre Göre Kategori Gösterimi eklentisini kullanabilirsiniz. Bu eklenti ile web sitenize giren ziyaretçilerin ip bilgisinden şehir ve ilçe konumu alıp bu bilgilere göre web sitenizde ürün ve kategori gizlemesi yapıyoruz. 

Müşterileriniz ödeme sayfasında sipariş formunu hızlı bir şekilde doldurmaları için adres bilgileri kısmında ülke, şehir ve ilçe bilgilerini otomatik olarak çekiyoruz müşteriniz adres detaylarını girip siparişi onaylıyor bunun içinde Ip’Konumuna Göre Otomatik Adres Tanımlaması eklentisini kullanabilirsiniz. 

Bu bahsettiğim eklentiler hazır ve 24 saat içerisinde kullanılabilir durumda satış stratejisine göre ürün geliştirmek isterseniz teklif formu kısmından proje detaylarından bana gönderebilir neler yapılabilir birlikte değerlendirebiliriz.