Yazılım İle Nasıl Para Kazanılır

  • Anasayfa
  • Yazılım İle Nasıl Para Kazanılır

Kısaca geleceğin sektörünü diyebileceğimiz yazılım işi, hemen hemen herkes tarafından bilenen fakat çok az kişi tarafından profesyonel anlamda uygulanan ve bu işi meslek haline getirip bu işte para kazanan bir grup vardır. Bu grup içine girmek aslında o kadar da zor bir iş değildir.

Yazılım Eğlencelidir

Yazılımcılar, televizyon programlarında gösterildiği gibi siyah bir ekran üzerinden masa başından hiç kalkmayıp şişmanlamış bireyler gibi görünmez. Daha çok pratik ve sayısal zekâya yatkın, çözüm odaklı ve birçok konuda bilgi sahibi olan kişilerdir.

Yazılımı birincil hizmetten üçüncül hizmete kadar her sektör kullanır. Örnek vermek gerekiyorsa; tarım veya hayvancılık ile uğraşan çiftçi dahi bir muhasebe programı veya hayvanlarını belirlemek için bir yazılım kullanır. Serasını iklimlendirme için kullandığı makinenin yazılımı telefonuyla kontrol etmesinden tutunda, fabrikalarda, üretim alanlarında kullanılan otomasyon makinalarının yazılımlarına ve hatta üçüncül hizmette bir bankacının müşterisine daha kaliteli ve hızlı bir şekilde çözüm odaklı yardımcı olmak için kullandığı yazılım üretimine kadar.

Bir Yerden Başlayın

Odaklanmak en önemli ilkeniz olsun. Bir eğitim alarak başlayabilirsiniz. Ufak çaplı bir bilginizi varsa kendinizi kendinizde eğitebilirsiniz.

Yazılımda Neler Yapabilirim?

Web geliştiricisi olarak kurumsal sayfalar yapıp satabilir, Sosyal medya uzmanı olabilir, bir muhasebe veya yönetim programı yazabilir veya otomasyonda kullanılacak bir makineye programlama yapabilirsiniz.

Hangi işi yaparsanız yapın, düzenli, planlı, programlı bir şekilde ilerlerseniz hem çok karlı hem de bu işte uzman hale gelebilirsiniz.

Yazılım Ücretlendirme

Birçok mantık ve fonksiyonlardan oluşan yazılımlar emek ve bilgi birikiminin karışı olarak doğduğu için, bunlar fiyat olarak karşılığı da çok yukarıdadır.

Seçtiğiniz bölümün inceliklerini ve gerekli tüm bilgilerini edindikten sonra artık yazmaya başlayabilir kendinize kısa yollar oluşturarak tek başınıza da üstesinden gelecek hale gelirsiniz. Edindiğiniz tecrübeler sayesinde ise yeni iş fikirleri ortaya çıkabilir yeni müşterinize kendi referanslarınızdan bizde bunu yapmıştık diyebilirsiniz.

Türkiye de yazılım sektörü devletin de desteği ile git gide büyümekte ve bu konu ile ilgili gerçek manada güçlü firmalar ortaya çıkmaktadır. Bu firmalar yazılımcı işe alırken, hangi okulu okudun diye değil de neler yapabiliyorsun diye mülakata başlarlar. Normal sektör den daha fazla bir maaş ve daha elverişli koşullarda hatta kendi evinizde dahi çalışma fırsatı bulabilir bu şekilde de para kazanabilirsiniz.