Youtube Canlı Yayın Nasıl İzlenir?

  • Anasayfa
  • Youtube Canlı Yayın Nasıl İzlenir?

Dünyanın kullandığı paylaşım sitesi olan Youtube, ziyaretçilerine video yükleme ve hizmetinin yanı sıra “canlı yayın” hizmeti de sunmaktadır. Herhangi bir ürün tanıtımı, konser, haber değeri taşıyan olay vb. konularda Youtube’da canlı yayın yapabilir ve izleyebilirsiniz.

Sosyal medya siteleri içerisinde en çok trafik çeken paylaşım alanlarından biri olmasıyla Youtube, oldukça ön plandadır. 2006 yılında bir arama motoru olan Google isimli şirketin Youtube’u satın almasıyla Youtube daha çok ön plana çıkmıştır. Google aramalarında diğer video sitelerinin aksine Youtube sonuçlarına daha çok vermesi büyük ölçüde bundan dolayıdır.

Youtube’da Canlı Yayın

Youtube, izleyicilerine canlı yayın hizmeti sunmaktadır. 2017 yılında hayata geçirilen bu hizmet, kullanıcılarla süratle etkileşime geçmiş; günlük binlerce yayın yapılmasını sağlamıştır.

Youtube Canlı Yayın

Youtube’da Canlı Yayın Nasıl İzlenir?

Youtube’da canlı yayın izlemek için öncelikle siteye giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonrasında canlı yayınlara ulaşmak için Youtube size birkaç seçenek sunmaktadır. İlk seçenek sitenin solundaki “Youtube’un En İyileri” köşesinde “Canlı” butonuna tıklamak sizi o an yapılan canlı yayınlara yönlendirecektir. İkinci seçenek ise Youtube Arama kısmına gelip “canlı” veyahut istediğiniz bir kanal varsa “Xkanal canlı” Yazmanız yeterli olacak, sizi sonuca götürecektir. Bir diğer seçenek ise arama motoru olan Google’a girip “Youtube canlı yayın” yazmanız halinde ilk sırada çıkan, o an yapılan canlı yayınları görmektir.

Youtube’da Canlı Yayın Yapmak Mümkün Mü?

Youtube, kullanıcılarına sadece yayın izleme imkanı sunmamakta ayrıca kullanıcıların canlı yayın yapmasına da imkan tanımaktadır. Bunun içinse bir Youtube Hesabı ve internete bağlanabileceğiniz bir kamera (telefon, GoPro, Video Kamera) yeterli olacaktır; Daha sonrasında ise Youtube giriş yapmak, ardından “yükle” seçeneğine basmak ve gelen ekrandan “Google+Canlı Hangouts” seçeneğine tıklamak yeterlidir.