Youtube’tan Nasıl Para Kazanılır?

  • Anasayfa
  • Youtube’tan Nasıl Para Kazanılır?

Youtube internet üzerinden en çok video yayını yapan bir platformdur. Youtube’dan para kazanmak için öncelikle bir adet g mail hesabı sahibi olmanız gerekmektedir. G mail hesabınız ile Youtube’da hesap açarak para kazanmaya ilk adımı atmış olursunuz.

Youtube kanalını açtıktan sonra bir kanal ismi ve aynı zamanda hangi kategoride video yayını yapacağınızı belirlemeniz gerekmektedir. Bu adımları da geçtikten sonra kanalınızın para kazanma sekmesini aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Para kazanma sekmesini aktif hale getirdiğinizde, paranızın hangi hesaba yatırılacağı, hangi programlar üzerinden size ulaşacağı aklınızda bir soru işareti olarak kalacaktır. Google bu konuyu çok hızlı ve net bir şekilde çözmüştür.

Youtube

Kazancınız Hesabınıza Nasıl Aktarılacak?

Youtube kanalınızdan kazandığınız paraları hesabınıza aktarmanız için bir Google Adsense üyeliği oluşturmanız gerekmektedir. Bu üyelik yine aynı g mail ile oluşturulabilir. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta hesap bilgileri ve kişisel bilgilerinizin eksiksiz tam bir şekilde verilmesidir. Eğer hatalı bir isim ya da hatalı bir hesap numarası girmiş iseniz Adsense üyeliğinizi tam anlamıyla aktif edemeyeceksiniz. Sebebi ise ;

Google kanalınızdan kazandığınız paranın ödeme eşiğini geçmesi durumunda sizlere bir zarf göndermektedir . Bu zarfın içerisinde bir aktivasyon parolası mevcuttur. Bu parolayı Adsense sayfasında ilgili sütuna girmeden paranız kendi hesabınıza aktarılmamaktadır.

İnternet Üzerinden Kazancınızın Hesabınıza Aktarılması

Bütün işlemleri eksiksiz yerine getirdiğinizde Türkiye üzerinden para kazanma eşiğini aştığınız takdirde hesabınıza Google tarafından kazandığınız miktar yatırılacaktır. Ortalama her ayın 22 -25 arası kazandığınız miktar hesabınıza yatırılmaktadır.